Eğitim Sistemi


ÖDEV SAATLERİMİZ

“Bırakalım öğrencilerimiz evde istediği gibi zaman geçirsin.”

Okulumuzda, öğrencilerimizin okul dışındaki zamanlarını etkili bir şekilde geçirebilmeleri, kendilerine ve ailelerine zaman ayırabilmeleri için gerek günlük ödevlerini gerek ders tekrarlarını yapabilecekleri gerekse de konu eksikliklerini tamamlayıp öğrendiği konularla ilgili sorular çözebileceği ödev saatlerimiz bulunmaktadır. Bu uygulamaya bağlı olarak öğrencilerimizin tüm ödev ve tekrar çalışmalarının okulda tamamlanması sağlanmaktadır.

 

EĞİTİM VE TEKNOLOJİ İÇ İÇE

            Evrensel Kültür Okulları'nda eğitim uygulamaları, modern eğitim yapısıyla desteklenmektedir.  Derslerimiz projeksiyon, akıllı tahta, tablet ve bilgisayarlar üzerinden işlenmektedir. Sınıflarımızda hızlı internet bağlantısı, etkileşimli akıllı tahtalar, projeksiyon ve tabletler eğitim sistemimizle iç içedir.

 

YABANCI DİL EĞİTİMİ

“İngilizceyi bir ders olarak değil, hayatın olağan akışı içerisinde öğretiyoruz.”

Sınıflarımızda gün boyu, sınıf/ders öğretmenimizin yanında İngilizce öğretmenimiz bulunmakta ve sınıf öğretmenimizin anlattıklarını İngilizce olarak öğrencilerimize doğal bir ortamda aktarmaktadır. Bu sayede çocuklarımız, ebeveynlerinden biri yabancı biri Türk olan her çocuk gibi iki farklı dil konuşan öğretmeni olduğu için İngilizce eğitimini bir ders olarak değil, günlük yaşantısının bir parçası olarak benimsemektedir. Uyguladığımız “Bilingual Eğitim Modeli”miz, yabancı dil eğitiminden farklıdır; çünkü uyguladığımız eğitim modelimizle öğrencilerimize yabancı dili değil, ebeveynlerinin konuştuğu ikinci dili, doğal yolla öğretiyoruz. Kısacası Mersin Evrensel Kültür Okulları'nda İngilizce bir ders değil, iletişim aracıdır.

 

•Evrensel Kültür Okulları Bir Sınıfta 2 Öğretmenli İngilizce Eğitimi Verir.
•Evrensel Kültür Okulları Avrupa Birliğinden Onaylı Avrupa Dil Pasaportu Verir.
•Evrensel Kültür Okulları Her Öğretmenine Uluslararası İngilizce Öğretmenliği Belgesi Verir.
•Evrensel Kültür Okulları Her Öğrencisine Altın Diploma Verir.
•Evrensel Kültür Okulları Uluslararası Akredite Edilmiştir.
•Evrensel Kültür Okulları Canlı Yayında İnternetten Özel Dersler Verir.
•Evrensel Kültür Okulları Mental Aritmetik Eğitimleri Verir.
•Evrensel Kültür Okulları Öğrencilerinin Sınırsız Kullanımına Açık İnternet Siteleri Verir.
•Evrensel Kültür Okulları Mezunları Anlaşmalı Amerikan Üniversitelerine Sınavsız Geçiş Yapar.
•Evrensel Kültür Okulları Öğrencileri Bilgisayarı En İyi Düzeyde Öğrenir.

Bilingual eğitim kısaca iki dilli eğitim olarak ifade edilebilir.Günümüzde dünyanın bir çok yerinde çok sayıda çocuk iki dili birden kullanarak büyüyor. Günlük hayatlarında iki dili birden kullanan kişilere bilingual (iki dilli) adını veriyoruz.Evrensel Kültür Okulları’nde çocuklarımıza “ Şimdi size İngilizce öğreteceğiz.” diyerek ders vermek yerine İngilizce doğal yaşam akışında bir paylaşma süreci olarak sunulur. 

Evrensel Kültür Okulları’nde Anaokulu'ndan 6.Sınıfa kadar  her sınıfta iki  öğretmen biri Eğitim Koçu ve sadece İngilizce konuşuyor.Sonraki sınıflarda ise yoğun İngilizce dersleri  devam etmektedir.İngilizce, öğrencilerimizin ikinci anadili olduğu için Almanca-İspanyolca gibi farklı yabancı dillerde seçmeli olarak verilecektir.

 

NOT:DETAYLI BİLGİ İÇİN ANA EKRANDAKİ İLGİLİ OKULUN ÜZERENE TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ.


© Copyright 2014-2015 Evrensel Kültür Okulları
All Rights Reserved. DISCLAIMER | COPYRIGHT INFRINGEMENT