Hoşgeldiniz


“Eğitilmiş insanlarla aydınlık ufuklara...”

 

Biz Evrenseliz

     Dinamik ve deneyimli kadrosuyla Amerikan Kültür Koleji, EVRENSEL KÜLTÜR OKULLARINDA, milli ve manevi değerlerimizden, Atatürk ilke ve devrimlerinden sapmadan eğitim hizmetimizi sürdürmekteyiz.

 

Mersinde 23 yıllık Tecrübesiyle 2014 yılında da Amerikan Kültür Koleji franchisingine sahip olan Evrensel Kültür Okulları yeni dönemde de sizlerle olmanın gururunu yaşamaktadır.

 

Öğrencilerimizi yetenekleri doğrultusunda hedeflenen başarıya ulaştırmak ve kendi kapasitelerinin en üst noktasına çıkmasını sağlamak temel misyonumuzdur. Nitelikli ve yenilikçi eğitim modeli için gerekli tüm yapıların oluşturulduğu Evrensel Kültür Okulları  Aktif öğrenme yöntemi ile eğitim vermektedir.

 

İlkokul ve Anaokulumuzda her sınıfta aynı anda 2 öğretmen görevli olup biri  yalnızca İngilizce konuşmaktadır. Bu sayede okulumuzdan Mezun olan öğrenciler İngilizceyi anadil seviyesinde konuşabilmektedir.

 Tüm sınıflarımız da bulunan Smart board (akıllı tahta) sayesinde öğrenciler teknoloji çağına uygun eğitim ve öğretiminin görsel, işitsel ve dokunsal tüm öğelerini alırlar.

 

Evrensel Kültür Anadolu Lisemizde de Hafta da 6 Gün eğitim ile Hafta içi Her gün 5 ve 8 saatleri arası etütleri, Cumartesi tam gün sınava Hazırlık kursları ve Her hafta sonu Deneme sınavları sayesinde Öğrencilerimiz müfredattaki dersleri en iyi şekilde kavrayarak dershaneye gerek kalmadan sınavlara hazırlık, tek süreçte ve tek çatı altında gerçekleşir.

 

 

Evrensel Kültür Okullarında Öğrencilerimiz Tüm teknolojik materyallerin bulunduğu fen laboratuvarlarımızda deneyerek ve görerek öğrenirler. Açık ve Kapalı spor alanlarımızda spora dair tüm etkinlikleri gerçekleştirirken basketbol ve voleybol gibi spor dallarında da dereceler kazanarak sporcular yetiştiririz, Profesyonel olarak yapılan müzik, dans, satranç ve drama derslerimiz sayesinde sanata ilgili bireyler yetiştiririz.

 

Tüm Hijyen standartlarının sağlandığı mutfak ve yemekhanelerimiz, sabah kahvaltısı ve öğle yemeği hizmeti sunduğumuz okulumuzda öğrencilerimiz sağlıksız gıdalar tüketmez. Ayrıca Okulumuzun sunmuş olduğu servis hizmeti sayesinde evden okula ulaşım güvenli hale gelir.

 

Vizyoner Eğitim Kadromuzla Öğrencilerimize Okulu sevdirerek Huzurlu ve güvenli eğitim ortamı yaratırız. Sevgi ile emeğin birleştiği kurumlarımızda  sorgulayabilen, araştıran, özgüveni gelişmiş, kendi kararlarını verebilen, kendisiyle ve yaşadığı toplumla barışık, sosyal, bilimsel düşünen, hoşgörülü ve mutlu bireyler yetiştirmekteyiz.

Türkiye’nin Tercihi Amerikan Kültür Kolejine ait Evrensel Kültür okulları ile düşleyin gerçekleştirelim.

 

 

Saygı ve Sevgilerimle…

 

 

 

             Evrensel Kültür Okulları   

          Kurucu Genel Müdürü

          SAİT OĞUZ


© Copyright 2014-2015 Evrensel Kültür Okulları
All Rights Reserved. DISCLAIMER | COPYRIGHT INFRINGEMENT