Hoşgeldiniz


“Eğitilmiş insanlarla aydınlık ufuklara...”

 

Sevgili Öğrenciler ve Öğrencilere Yön Verenler,

 

     Mersin’de 17 yıldır kuruculuğunu ve yöneticiliğini yaptığım BİLGİ YÖN Eğitim Kurumlarına 2014 yılında bir yenisini daha ekleyerek Mersin’imizi alışılmışın dışında yepyeni bir kurum olan Amerikan Kültür Koleji franchisingine sahip Evrensel Kültür Okullarıyla tanıştırmanın haklı gururunu yaşamaktayım.

 

     Dinamik ve deneyimli kadrosuyla “BİLGİYÖN ve EVRENSEL KÜLTÜR EĞİTİM Kurumlarında”, milli ve manevi değerlerimizden, Atatürk ilke ve devrimlerinden sapmadan eğitim hizmetimizi sürdürmekteyiz.

 

     Öğrencileri yetenekleri doğrultusunda hedeflenen başarıya ulaştırmak ve kendi kapasitelerinin en üst noktasına çıkmasını sağlamak, eğitim ve öğretim anlayışını sadece sınav başarısına yönelik düşünmeden, sınavları bir araç olarak algılamak ve değerlendirmek eğitim anlayışımızın başında yer almaktadır. 

 

     Okulumuzda aktif öğrenme yöntemi ile dersler işlenmektedir. Aktif öğrenme ile öğrencilerin birbirleri arasındaki bireysel farklılıkları, ihtiyaçları ve ilgileri dikkate alınarak tüm öğrencilerimize “nasıl öğrenebilecekleri” öğretilmektedir. Bu şekilde öğrencilerimizin müfredattaki derslerini en iyi şekilde kavramasını TEOG, YGS ve LYS’ ye güçlü ve bilinçli bir şekilde hazırlanmasını sağlamaktayız. Böylece ilkokul, ortaokul, lise eğitim öğretimi ve sınavlara hazırlık, Mersin’de ilk kez tek süreçte ve tek çatı altında gerçekleşmektedir.

 

     Okulumuzda klasik hale gelmiş sınıf öğretmeni anlayışının yanı sıra danışman öğretmen sistemi uygulanmaktadır. Danışman öğretmenler, öğrencileri günlük, haftalık ve aylık  periyotlar şeklinde takip etmektedirler. Bu süreçte eğitim ve öğretimin en önemli paydaşlarından birinin aile olduğu gerçeğinden yola çıkılarak ailelere; öğrencilerin akademik, sosyal ve duygusal gelişimleri ile ilgili bilgilendirmeler yapılmaktadır.

 

     Okullarımızın genel eğitim yapısı içerisinde öğrencilerimizin akademik başarısının yanı sıra çeşitli spor etkinlikleri ve sosyal gelişimleri de önemsenmektedir.

 

      İlkokul ve Anaokulumuzda her sınıfta aynı anda 2 öğretmen görevli olup bunlardan biri  yalnızca İngilizce konuşmaktadır.

 

      İngilizceyi bir ders olarak değil, hayatın olağan akışı içinde bir dil olarak öğretiyoruz.

 

      Öğrencilerimiz ana dili gibi İngilizce öğrenerek küreselleşen dünya ile entegrasyon sağlayabilmektedirler. Öğrencilerimize İngilizcenin yanı sıra dünyaca kabul gören Rus dilini de ikinci yabancı dil olarak öğretmekteyiz. Amacımız, en az iki yabancı dili iletişiminde etkin biçimde kullanabilen, teknolojik gelişimi yakından izleyen 21.yüzyıl insanını yetiştirmektir.

 

      Sevgi ile emeğin birleştiği kurumlarımızda  sorgulayabilen, araştıran, toplumsal ve bireysel ilişkilerinde saygılı, ulusal ve manevi değerlerine sahip çıkarken yaşamı evrensel boyutta algılayan, özgüveni gelişmiş, toplum karşısında kendisini ifade edebilen, kendi kararlarını verebilen, kendisiyle ve yaşadığı toplumla barışık, sosyal, çağın gerektirdiği teknik ve kuramsal açıdan donanımlı, bilimsel düşünen, hoşgörülü ve mutlu bireyler yetiştirmekteyiz.

 

       Öğrencilerimize yön veren siz değerli velilerimize kesin başarı sözü vererek sizleri “Mersin Evrensel Kültür Okulları ve BİLGİ YÖN Eğitim Kurumları”nı tanımaya davet ediyorum.

 

Saygı ve Sevgilerimle…

 

 

 

             Evrensel Kültür Okulları ve BİLGİYÖN Eğitim Kurumları   

          Kurucu Genel Müdürü

          (Kimya Öğretmeni)

          SAİT OĞUZ


© Copyright 2014-2015 Evrensel Kültür Okulları
All Rights Reserved. DISCLAIMER | COPYRIGHT INFRINGEMENT